page
26346

Од мали нешта Големите нешта растат...

KITBATH е еден од врвните производи за производство на цврсти површински материјали во Кина (плашеци/кади/мијалници/суети итн.)

Во текот на нашиот 8-годишен животен век, таа продолжи да се позиционира како лидер во индустријата.Посветеноста на развојот на производите и иновациите помогнаа да биде на чело на индустријата за снабдување/производство, притоа привлекувајќи им на клиентите на KITBATH мноштво деловна вредност во исто време!

Нашата посветеност на духот „Сподели извонреден живот“ е што ја поткрепува автентичноста на брендот производи за бања KITBATH.

Колку сме посветени на OEM и ODM?

246346

OEM

Ги поздравуваме проектите прилагодени на цврста површина, MOQ од едно парче.
24-часовен одговор на вашиот OEM проект за бања, од цртежи, дизајни, апликации за да ви дадат ефективни совети.
Ние обрнуваме внимание на квалитетот на суровините за да се осигураме дека содржината на смола во производите со цврста површина е над 38% и дека производите не стануваат лесно жолти кога се користат.
Чиста рачно изработена уметничка гајба, прекрасен дизајн на изглед, употреба со разумна големина, квалитетни резервни делови, обезбедување обука за одржување после продажбата и онлајн поддршка!
Го поставивме планот за раст на дизајнерите со најповолна цена и трпение за да ги поддржиме да ги градат своите соништа во производи, а дизајнерите нè предводат нас и пазарот.Ние растеме заедно.

ОДМ

Нашиот оддел за истражување и развој има 12 дизајнери, а ние трошиме 30.000 долари месечно за развој на нови дизајни, вклучувајќи облик, материјал и промени во процесот.
Учествуваме на различни изложби, се среќаваме со дизајнери од целиот свет, комуницираме со нив, ги апсорбираме новите елементи на пазарот додека ја земаме предвид практичноста на производите.
Ние обрнуваме внимание на квалитетот на производството и исто така сме подготвени да инвестираме во подобрување на производниот процес.Надградбата на новиот процес ќе обезбеди основа за создавање нови производи.
Способноста за дизајн ќе се примени истовремено на нашата новоотворена работилница за Цврсти површински чаршафи со нашата претстојна производна линија за мебел, како што се маси, висечки кабинети и приеми.Од 2021 година на клиентите ќе им нудиме производи за бања и кујна и прекрасни видови мебел.

212

Ние сме секогаш тука со вас

100% рачно изработени
полирање
Гаранција за квалитет со IQC во 3 чекори и тестирање за протекување пред пакување
Висок квалитет
Гаранција: 5 години
Гарантира време на водство
Еко-пријателски пакет
124 (1)
124 (2)
124 (2)
DCIM100MEDIADJI_0127.JPG

Услуга на продажниот тим 7day/24House
Раствор за 48 часа

Се грижиме за квалитетот
Слика од проверка на мијалници со цврста површина

Го обработуваме тестот за протекување 100 пати
Слика од тестирање на када со цврста површина

Професионален пакет за извоз

ПРОИЗВОДЕН ПРОЦЕС НА БАЊА НА ЦВРСТА ПОВРШИНА

ЦВРСТИ ПОВРШНИ МАТЕРИЈАЛИ:

Цврстата површина е вештачки материјал кој обично се состои од комбинација на природна руда алумина трихидрат (ATH) како полнење, акрилни, епоксидни или полиестерски смоли и пигменти. Може да го имитира изгледот на гранит, мермер, камен и други природни материјали.Најчесто се користи за едноделно обликување на када, мијалници и беспрекорни инсталации на шалтер со цврста површина од камен.

Предностите на цврстата површина се:

● Едноделно обликување за кади и мијалници.Беспрекорна инсталација за шалтер или за суети.
● Многу опции за боја и текстура, удобна за допирање, кадата со цврста површина има многу одличен капацитет за топлинска изолација.
● Лесен за чистење и играње, силна отпорност на загадување;Еко-пријателски без загадување;

2363246

ПРОЦЕС НИЕ ФОКУСИРАМЕ

Калап Лиење лизгање

1 (1)
1 (2)
1 (3)

Сечење на рабовите

1 (4)
1 (5)
1 (6)

Површинско полирање

1 (8)
1 (7)
1 (9)

Инспекција (IQC)

1 (10)
1 (11)
1 (12)

ПРОИЗВОДНИ ОБЈЕКТИ
&
ЦЕЛОСНА ИНСПЕКЦИЈА НА ПРОИЗВОДИ ЗА БАЊА НА ЦВРСТА ПОВРШИНА

235234 (1)

Индустриски систем за собирање прашина

235234 (2)

Циркулирачка вакуумска машина за лиење

235234 (3)

Машина за сечење рабови

235234 (4)

Машина за сечење тип Б

235234 (5)

Рерна со висока температура

235234 (6)

Тест-машина за временско ултравиолетово време

235234 (7)

Машина за дисперзија

235234 (8)

Машина за дестилација

ЕВЕ ГЛАСОТ НА НАШИОТ КВАЛИТЕТ

KITBATH е фокусиран на производство на производи со цврста површина од врвна класа,
со одобрение одISO9001/ISET/SGSизвештај за тестирање и ревизија.
Ние аплицираме заcUPC.

24634636
zs
zs2

УЖИВАЊЕ ВО ЖИВОТОТ, УЖИВАЊЕ ВО КИТБАЊЕ

„KITBATH“ е основан во 2016 година. Ние сме енергичен производител кој главно произведува санитарна опрема и кујнски капацитети, вклучувајќи смола када, самостоечки базени, маса, суети, тоалети, чешми и огледала.

Со високиот квалитет, многу дизајни и поволни цени, бевме силен под-добавувач за многу големи брендови и квалификувани трговски партии во Кина.
Во предизвикувачката 2021 година, ја менуваме нашата улога за да станеме ваш директен снабдувач за нарачки во странство, дополнително да ги намалиме трошоците, да гарантираме квалитет и да ги подобриме услугите по продажбата.Ние сме тука да ги комбинираме стилот и квалитетот за да ви испорачаме решенија за сетови за бањи и кујнски комплети за вашите потреби.Надградените производи за паметни домови ви го носат идеалниот живот со нас.

Одлични производи со цврста површина имаат процент на смола повисок од 38%, што го прави нашиот производ да изгледа луксузно, меко и мазно допирливо.Се грижиме за квалитетот, инвестиравме во Циркулациона машина за леење со вакуум за да ги намалиме меурчињата на производот и да ја зголемиме густината, прецизно да ја полираме површината со рачна изработка, да ги проверуваме проблемите со пукање со 100 пати тестирање топла/ладна вода.
Горди сме што Solid Surfaces не станаа жолти по употреба од страна на клиентите со години.
Големините за приспособување се добредојдени, а минималната количина на нашата нарачка е едно парче.
Производите од вештачки камен се поправливи, обновливи и еко-пријателски.

Ајде да уживаме во луксузниот живот по пристапна цена со нашите производи „KITBATH“!

ВИ БЛАГОДАРАМ !


Оставете ја вашата порака